Dul Nişanlısını 'Bakire' Değil Diye Öldürdü

Kayseri Yeşilhisar’da, daha önce başından bir evlilik geçmiş nişanlısını bakire olmadığı gerekçesiyle bıçaklayarak öldüren Y.T. (26), müebbet hapis cezası ile cezalandırıldı...


Dul Nişanlısını 'Bakire' Değil Diye Öldürdü

Kayseri Yeşilhisar’da, daha önce başından bir evlilik geçmiş nişanlısını bakire olmadığı gerekçesiyle bıçaklayarak öldüren Y.T. (26), müebbet hapis cezası ile cezalandırıldı.

 

Katil zanlısı Y.T. ve avukatlarının hazır bulunduğu dava Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün kadın cinayetlerini takip eden avukatı da duruşmaya müdahil olarak katıldı.

Cumhuriyet savcısının mahkeme heyetine sunduğu mütalaasında sanık Y.T.’nin nişanlısını akciğer, kalp, göğüs bölgelerinden bıçak darbeleri ile öldürdüğü gerekçesiyle ’kasten adam öldürme’ suçunu işlediğinin sabit olduğunu ve haksız tahrik hükümlerini uygulamaya yer olmadığını, sanığın bu suçtan cezalandırılmasını talep etti. Karar verileceği uyarısıyla son sözü sorulan sanık Y.T., "Keşke ölmeseydi ama öldü. Yaptığım şey için çok pişmanım" dedi.

Sanık Y.T. davanın ilk celsesinde işlediği cinayeti şöyle anlatmıştı:

"Kendisi benim nişanlım olurdu. A.Y. isimli şahısla daha önceden evlenip boşandığından haberim vardı. Neslihan eski eşinin iktidarsız olduğunu, kendisinin bakire olduğunu söylemişti. Nişanlımın bakire olmadığından kuşkulandım. Eski eşini arayacaktım fakat bana tazminat alacağını bu sebeple aramamamı söyledi. Ben de ondan habersiz eski eşine sordum. Eski eşi bana 6 ay evli kaldıklarını, cinsel ilişkiye girdiklerini, erkekliğine laf söyletmeyeceğini söyledi. Olay yaşandığı 14 Aralık günü annem ve babam nişanlımı da alıp soğuk hava deposuna getirmişti. Soğuk hava deposunda konuşurken onun kız olmadığını öğrendiğimi söyledim. O da bana ’Buna mı takıldın? Evet  kız değilim’ deyince sehpa üzerinde bulunan bıçağı alarak rastgele salladım. Yan odada namaz kılan annem ve babam sesleri duyarak içeri geldi. Babam beni geri çekerek, ellerimi tuttu. O anda bir sıcaklık hissettim. O sırada nişanlım sırt üstü yatıyordu. Neslihan’ı kucağıma alarak araba ile hastaneye götürdüm. Ancak hastanede hayatını kaybetti."

Yapılan yargılama sonucu sanığın suçunun sabit olduğuna hükmeden Mahkeme heyeti, sanığı ’kasten adam öldürme’ suçundan müebbet hapis cezası ile cezalandırdı. Sanığa haksız tahrik indirimi uygulanmadı.

Öte yandan, sanık ile öldürdüğü nişanlısının 12 Eylül 2015’te nişanlandıkları öğrenildi.

 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500