O Çiftçiye Cumhurbaşkanına Hakaretten 1 Yıl 15 Gün Hapis

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakan olduğu dönemde çiftçilerin mağduriyeti ile ilgili halka seslenirken Mersinli çiftçi Kemal Öncel’in “Anamız Ağladı” diye yakınması üzerine Erdoğan, “Ananı da al git” diye cevapladığı çiftçinin Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olduktan sonrada hakaret etmesi gerekçesiyle 1 yıl 15 gün hapis cezası verildi…


O Çiftçiye Cumhurbaşkanına Hakaretten 1 Yıl 15 Gün Hapis

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakan olduğu dönemde çiftçilerin mağduriyeti ile ilgili halka seslenirken Mersinli çiftçi Kemal Öncel’in “Anamız Ağladı” diye yakınması üzerine Erdoğan, “Ananı da al git” diye cevapladığı çiftçinin Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olduktan sonrada hakaret etmesi gerekçesiyle 1 yıl 15 gün hapis cezası verildi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan olduğu dönemde 10 yıl önce ziyaret ettiği Mersin’de 47 yaşındaki Kemal Öncel isimli çiftçinin, “Anamız ağladı, hangi yüzle geliyorsun buraya?” diye bağırması üzerine Erdoğan “Ananı da al git” şeklinde cevaplayarak hakkında 3 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle kamu davası açılmıştı. Ancak ilk celsede beraat etti. Daha sonra 21 Kasım 2006 tarihinde bir TV programında “Erkeksen Mersin’e gel Tayyip” sözü üzerine 2. Kez kamu davası açılmış fakat Kemal Öncel’in 15 ay geçerli olan “akli dengesi yerinde değil” raporu nedeniyle dava düşürülmüştü. Yargıtay tarafından bozulan karar nedeniyle tekrar 17.Sulh Hukuk Mahkemesinde davası görülen Kemal Öncel, hakkındaki suçlamaları reddederek beraatını istedi. Yerel mahkemede yargılandığı esnada tekrar “akli dengesi yerindedir” raporu aldırılarak 1 yıl 15 gün hapis cezasına çarptırılarak ertelendi.

Cezası ertelenen Kemal Öncel duruşma sonrasında yaptığı konuşmada, "Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili hakaret davası vardı. Keşke işlediğim suçlar olsa da cezalar verilseydi. Yapmadığım işleri belgelerle ispat edecek noktadayım. Bana bu güne kadar açılmış bütün davaların finali oldu. Beraatimi istedim ama daha önce bu davada yüzünü görmediğim hakim 15 ay ceza vermişti. Bu gün 1 yıl 15 gün ceza aldım, ertelendi. Hakime cezadan dolayı teşekkür ediyorum. Keşke beraat verebilseydi" ifadelerini kullandı. Daha sonra ileri giderek konuşmasına devam eden Öncel, "Ben okumuş eşeklerin kurbanı olmak istemiyorum. Devlet bünyesinde tahsil yapıp da kendini adam zanneden utanmazların kurbanı olmak istemiyorum" demesi üzerine orada bulunan bir polis memuru tarafından uyarılarak, “Şu anda devlet büyüklerine hakaret ediyorsunuz. Kastı aşıyorsunuz, devlet büyüklerine hakaret ediyorsunuz. Sizi uyarıyorum lütfen konuşmalarınıza dikkat edin.” diye uyarıldı.

Uyarıdan sonra konuşmasına devam eden Kemal Öncel, "Bu güne kadar Recep Tayyip Erdoğan'a bir gün ağzımı kirletip de küfür etmedim. Erkek adama küfür yakışmaz. O bir cahillik yaptı. Onu da hoş görelim ama çevresindeki it ve çakal konumundakilerin yaptığı fazla geldi. Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiğim iddiası ile beni yakalayan polis ana avrat küfrediyor, hesap sorulmuyor. Beni deli diye tımarhaneye atan doktor hakaretin daniskasını ediyor, hala orada. Tayyip Erdoğan. Senin ki şeref bizimki ne? Senin ki ana bizim ki ne? Sen insansın biz neyiz? Ben ne yaptım sana?" dedi.

 

 

 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500