Seri Katilin İzine İzmir'de Rastlandı

Geçtiğimiz günlerde tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı’yı öldüren daha öncesinde de Ankara’da da 2 kişiyi öldürdüğü anlaşılan seri katil Atalay Filiz’in İzmir’de izine rastlandı…


Seri Katilin İzine İzmir'de Rastlandı

Geçtiğimiz günlerde tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı’yı öldüren daha öncesinde de Ankara’da da 2 kişiyi öldürdüğü anlaşılan seri katil Atalay Filiz’in İzmir’de izine rastlandı.

 

İstanbul ve Ankara’da 3 kişinin ölümünden sorumlu Atalay Filiz, yanında birisi küçük üç valizle bir markete girip alışveriş yaptığı güvenlik kameraları tarafından görüntülendi. Seri katil Atalay Filiz, markette alışveriş yaptıktan sonra 4 saat kadar kafeteryada vakit geçirdiği, günlük kiralık ev aradığı görgü tanıklarının ifadeleri ile belirlendi.

Atalay Filiz’i görenlerin verdikleri ifadeye göre, günlük kiralık ev için telefonda birisiyle pazarlık yaptığını, telefondaki kişiye “evde bugün kalacağım, ama beğenirsem iki üç gün daha kalabilirim” dediğini söylediler. Durumu değerlendiren güvenlik ekipleri, Atalay Filiz’in yasadışı yollarla Yunan adalarına geçmek için kaçakçılarla bağlantı kurabileceğini bu nedenle Sahil Güvenlik ve Jandarma ekipleriyle irtibatlı çalışıyorlar.

Atalay Filiz’in, geçtiğimiz günlerde aynı apartmanda oturduğu tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı’nın öldürülmesinden sonra ortadan kaybolmasından hareket ederek soruşturmayı derinleştirdiler. Atalay Filiz’in geçmiş bağlantılarını inceleyen polis ekipleri insanın kanını donduran sır perdesini çözdüler. 2013 yılında emekli Tümgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan’ın Tübitak’ta çalışan oğlu Göktuğ Demirarslan ve Rus sevgilisi Elena Radchikova’yı da öldürdüğü anlaşılınca bütün yurtta emniyet birimleri alarma geçti. İstanbul’da tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı’yı öldürdükten sonra ortadan kaybolan Atalay Filiz’in en sonunda önümüzdeki günlerde İzmir’de izine rastlandı.

İzmir’de bir markette görüntülenen ve market çalışanlarının da ifadesinden yola çıkılarak İzmir’in Buca semtinde günlük kiralık ev aradığı, Evka-5 semtinin nerede olduğunu sorduğu öğrenildi. Daha sonra markette bulunan kafeteryada 4 saat kadar zaman geçirip ayrıldığı bildirildi. Marketten ayrıldıktan sonra görüntülerini televizyonda gören market sahibi polisi arayıp ihbarda bulundu.

Polis ekipleri Atalay Filiz’in biran önce yakalanabilmesi için kentin her yerinde aramaları sıklaştırırken günlük ev kiralayan kişileri takibe aldı. Özellikle 2013 yılında işlediği cinayetten sonra Yunan adalarına kaçtığı anlaşılan Atalay Filiz’in tekrar aynı yöntemi deneyeceği bunun içinde insan tacirleriyle irtibata geçeceği değerlendirildiğinden bu yönde tedbirler alındı.

Ayrıca polis ekiplerinden alınan bilgilere göre söz konusu kişinin Atalay Filiz olduğunun kesinlik kazanmadığını, ihtimal olsa da üzerinde ciddilikle durulduğu açıklandı.


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500