Deniz Seki'nin Dilekçesine Red İstemi

Geçtiğimiz günlerde haksızlığa uğradığını iddia ederek yeniden yargılanma talebinde bulunan Deniz Seki’nin yargılanmasına ilişkin değerlendirmeyi yapan savcı Mehmet Bahadır, ünlü sanatçının talebinin reddedilmesini istedi...


Deniz Seki'nin Dilekçesine Red İstemi

Geçtiğimiz günlerde haksızlığa uğradığını iddia ederek yeniden yargılanma talebinde bulunan Deniz Seki’nin yargılanmasına ilişkin değerlendirmeyi yapan savcı Mehmet Bahadır, ünlü sanatçının talebinin reddedilmesini istedi.

 

Bakırköy Kadın Cezaevi’nde yatan ünlü sanatçı Deniz Seki 30 Mayıs tarihinde avukatı Naim Karakaya aracılığı ile yeniden yargılanma talebiyle İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi’ne dilekçe sundu. Dilekçesinin değerlendirmesini yapan Savcı Mehmet Bahadır, yeniden yargılama şartları oluşmadığından talebin reddine karar verilmesi isteğiyle mahkemeye gönderildi.

Yeniden yargılanma talebiyle mahkemeye dilekçesini gönderen Deniz Seki, dilekçenin yanında bir adette mahkeme heyetine mektup gönderdi. Kendi kaleme aldığı mektubunda, "Bu yargının hastalıklı döneminin tek mağduru olarak hala içerideyim. O dönem yargı tarafından mağdur edilen herkese geç de olsa iade-i itibar yapılmışken, bana bu yapılmamıştır. Soruşturmayı yürüten savcı ve hüküm veren üç hakimden ikisi hakkında soruşturma açılıp açığa alındı. Yargılamamda yapılan bu kadar usulsüzlüğe, hukuksuzluğa rağmen Yargıtay da, Anayasa Mahkemesi de bu hukuksuzluklara maalesef sessiz kalmayı tercih etmiştir. Yargıdan af ya da Merhamet istemiyorum. Kapalı cezaevinde geçirilecek süreyi de tamamlayarak yeniden yargılanma isteğinde bulunmayı da özellikle tercih ettim. Tek isteğim, bağımsız ve tarafsız bir mahkeme tarafından yeniden yargılanmamdır. Sizden gereğini samimi, kalbi duygularla ve içten saygılarımla talep ediyorum" ifadelerini kullandı.

Uyuşturucu ticareti yapmak” suçundan 6 yıl 3 ay hüküm giyen ünlü sanatçı Deniz Seki, 16 Kasım 2014 tarihinden beri Bakırköy Kadın Cezaevi’nde yatmaktadır.

 

 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500