Hanımlar İçin Yaz Aylarında Çok İşe Yarayacak Pratik Çözümler

Son günlerde havaların ısınmaya başlaması ile birlikte yaz, artık ben geldim demeye başladı. Yazlık kıyafetleri giymek elbette rahat ama bazen can sıkıcı durumlara da sebep olabiliyorlar. İşte bu sorunlara birkaç pratik çözüm...


Hanımlar İçin Yaz Aylarında Çok İşe Yarayacak Pratik Çözümler

Son günlerde havaların ısınmaya başlaması ile birlikte yaz, artık ben geldim demeye başladı. Yazlık rahat kıyafetler ise yavaş yavaş hanımların tercihi olmaya başladı. Bu yazlık kıyafetleri giymek elbette rahat ama bazen can sıkıcı durumlara da sebep olabiliyorlar. İşte bu sorunlara birkaç pratik çözüm.

 

Yüzücü atletleri yazın pek çok kadının tercih ettiği kıyafet üstü olsa da, içine giyilen sutyenin askılarının gözükmesi rahatsız edici oluyor, askı takılmasa bu sefer sutyen kayıyor. Bunun çözümü aslında basit, sutyen askılarını, arkada çapraz olacak şekilde takmak bu dertten sizi kurtaracak.

Sandaletler yaz aylarının favorileri, ama yazın terleyen ayakların su toplaması ise en büyük kabuslarımızdan biri. Bu durumdan kurtulmak için evde kalın çoraplarla giyin, fön makinesiyle ayaklarınızı ısıtın. Isınan ayak deriniz yumuşayacak ve açılacak.

Ayaklarınızı ayakkabıların içinde daha rahat ettirmek için 2 ve 3. ayak parmaklarınızı birbirine bantlayın. İki parmak arasından geçen sinirdeki baskı böylece azalmış olacak. Bu sayede topuklu ayakkabı giyince oluşan acınız hafifleyecek.

Beyaz spor ayakkabılar bu yazın modası. Ancak kirlenmiş ayakkabılar bütün şıklığınızı gölgeleyebilir. Beyaz ayakkabılarınızı uzun süre temiz kalmasını sağlamak için yapmanız gereken beyaz diş macunu ve diş fırçası ile fırçalamak.

Yaz aylarında genelde açık renkli kıyafetleri tercih ediyoruz. Giydiğimiz beyaz T-shirtlerle yaşadığımız en büyük sorun koltuk altlarında oluşan ter lekeleri. Bu lekelerden kurtulmak aslında çok kolay. Eşit miktarda su ve limonu karıştırın ve sonrasında sprey şişesine doldurun. Yaptığınız bu karışımı T-shirtlerin koltuk altları ıslanana kadar sıkın. Ter lekesi olan bölgeyi birbirine sürtün, sonra 1 saat kadar bekletip makineye atın. 5 tane aspirini toz haline getirip bir kapta suyla karıştırıp T-shirtünüzü bu suyun içerisinde bir gece bekletmeniz de ter lekelerinden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Deodorant yazın en sık kullandığımız ürünlerin başında geliyor. Sabahları evden çıkarken kullanıyoruz ama bu aslında doğru kullanım şekli değil. Deodorant kullanımı için en doğru zaman, cildimizin en kuru ve ter bezlerinin az aktif olduğu gece saatleri. Sabahları duş alıyor olsanız dahi deodorantınızı kullanıp yatın. Deodorantlar yıkasanız da yıkamasanız da genellikle 24 saat etkili ürünler, böyle yaparak deodorantı en verimli şekilde kullanmış olursunuz.

Yazın ayaklarınızdaki nemi emen türde ayakkabılar kokuya sebep olur. Kokuya sebep olan şey aslında bakterilerdir. Bundan kurtulmak için ayakkabılarınızı dondurucuda koyun, bu sayede ayakkabıdaki bakteriler ölecek, ayrıca ayakkabıda biriken nem de kuruyacağı için koku oluşması zorlaşacaktır..

T bölgeniz güneşin etkisiyle makyaj yapsanız dahi parlayabilir. Bu durumdan kurtulmanız için yapmanız gereken ter önleyici deodorantınızdan bir miktar parmaklarınıza sıkıp terleyen bölgeye makyaj yapmadan önce sürün.


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500