Tavşanlı'da Bayrak Yakma Gerginliği

Kütahya’nın Tavşanlı İlçesindeki bir inşaatta doğu kökenli 3 işçinin Türk Bayrağı yaktığı iddiası ilçeyi karıştırdı...


Tavşanlı'da Bayrak Yakma Gerginliği

Kütahya’nın Tavşanlı İlçesindeki bir inşaatta doğu kökenli 3 işçinin Türk Bayrağı yaktığı iddiası ilçeyi karıştırdı.

,

Kütahya’nın Tavşanlı İlçesindeki bir inşaatta ’bayrak yakıldığı’ iddiası ortalığı karıştırdı. Tavşanlı Polis Merkezi Amirliği önünde toplanan vatandaşları polis biber gazı sıkıp, copla dağıtılırken, bayrak yaktıkları iddia edilen 3 işçinin ilçeden gönderilmesinin ardından hayat normale döndü. Bayrak yakmakla suçlanan işçi "Bayrağı ben astım ne diye yakayım' dedi

Dağçeşme Mahallesinde bulunan TOKİ konutları inşaatında çalışan bir grup işçi, akşam saatlerinde inşaatta yakılmış bir Türk Bayrağı buldu. Doğu ilerinden gelen 3 işçinin bayrağı yakmış olabileceğini düşünen işçiler durumun polise bildirilmesiyle doğu kökenli  3 işçi şüpheli olarak gözaltına alındı. Tavşanlı Polis Merkezi Amirliği’ne getirilen işçilerin suçlamaları kabul etmediği, inşaatta asılı olan Türk Bayrağı’nın kaynak çalışması esnasında sıçrayan kıvılcımla alev aldığını iddia ettikleri öğrenildi.

Bayrak yakıldığı söylentilerini duyan ilçe halkı TOKİ inşaatının bulunduğu alana gitti. Önce TOKİ inşaatına Türk bayrakları asan yaklaşık 500 kişilik grup, daha sonra Tavşanlı Polis Merkezi önüne geldi. Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu da Polis Merkezi Amirliği önüne gelerek kalabalığa olaysızca dağılmaları yönünde uyarıda bulundu. Kalabalığın dağılmaması üzerine Kütahya’dan çevik kuvvet ekibi ilçeye sevk edildi. Takviye gelen çevik kuvvet ekipleri, Tavşanlı Polis Merkezi çevresinde güvenlik tedbirleri aldı.

 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500