"Üniversite Öğrencisi" Diye Fuhuş Yaptırıyor

Adana’da ortaokul mezunu genç bir kadını “üniversite öğrencisi” diye müşterileri kandırarak fuhuş yaptırırken yakalandı...


Adana’da ortaokul mezunu genç bir kadını “üniversite öğrencisi” diye müşterileri kandırarak fuhuş yaptırırken yakalandı.

 

Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürülüğü’ne bağlı Ahlak Büro ekipleri, Adana’da bir 29 yaşındaki Cevahir D. Adlı kadının 19 yaşındaki Eda Ç. adlı ortaokul mezunu olan kadını “üniversite öğrencisi” diye müşterilere pazarladığı yönünde gelen ihbar üzerine operasyon başlattı. Ahlak Büro Amirliğine bağlı polis ekipleri savcılıktan özel izin alarak müşteri kılığında Cevahir D.’yi telefonla arayarak pazarlık ettiler.

Müşteri kılığında fuhuş için arayan polis ekiplerine Cevahir D., elinde üniversite öğrencisi olduğunu ancak parasının tuzlu olacağını söyledi. Cevahir D.’nin teklifini kabul eden polis ekipleri telefonda randevulaştıkları adrese gitti. Yapılan pazarlık neticesinde önceden seri numaraları alınmış 350 lirayı Cevahir D.’ye verdiler. Paraları alan kadına daha sonra kimliğini gösteren müşteri kılığındaki polis ekipleri gözaltına alarak emniyete getirdiler. Emniyette ifadesi alınan Eda Ç., uzun zamandır işsiz olduğunu, gerçekte ortaokul mezunu olduğunu ve Cevahir D. ile bir kafede tanıştıklarını söyledi. Kafede sohbet ettikten sonra Cevahir D. kendisinin geçimini fuhuş yaparak sağladığını ve çok iyi para kazandığını belirtip, "Bana 'sende fuhuş yap, yaşın genç müşterilere senin üniversiteli olduğunu söyleriz çok para kazanırsın’ dedi. Bende bu konuşmadan sonra fuhuş yapmaya başladım” dedi.

Eda Ç. emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakılırken, Cevahir D. ise “fuhşa aracılık etmek ve yer temin etmek” suçundan adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen zanlı adli kontrol ile serbest bırakıldı.

 

 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500