Başbakan Binali Yıldırım İzmir'de Halka Seslendi

İzmir’de düzenlenen bir etkinlikte Sivil Toplum Kuruluşlarının yetkilileri ile bir araya gelen Başbakan Binali Yıldırım, terör olayları ile ilgili yaptığı değerlendirmede tek çözümün milletle devletin arasından defolup gitmesi olduğunu söyledi…


Başbakan Binali Yıldırım İzmir'de Halka Seslendi

İzmir’de düzenlenen bir etkinlikte Sivil Toplum Kuruluşlarının yetkilileri ile bir araya gelen Başbakan Binali Yıldırım, terör olayları ile ilgili yaptığı değerlendirmede tek çözümün milletle devletin arasından defolup gitmesi olduğunu söyledi…

 

Terör eylemlerine değinen Başbakan Binali Yıldırım, "Eğer bu terör örgütü bu boş hayallerin peşinde devam ederse ülkeyi bölme heves ve hayalinden vazgeçmezse operasyonlar da asla ve asla bitmez. Bunun açık-seçik bilinmesi lazım. Çözüm, terör örgütünün milletle devlet arasından defolup gitmesidir" ifadelerini kullandı.

Konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İzmir’e olan ilgi ve alakasına değinen Başbakan, "Bildiğiniz gibi Sayın Cumhurbaşkanımız Başbakanlığı döneminde en fazla önem verdiği illerden birisi İzmir'dir. Ne yazık ki talihsiz bir şekilde hiç ama hiç söylemediği bir sözü burada sadece bir ucuz siyaset adına Cumhurbaşkanımıza atfettiler, ona haksızlık ettiler" dedi.

Ayrıca kendisine teröre karşı devam eden operasyonların ne zaman biteceği sorulduğunu, operasyonların bitmesi için üç şeyin gerektiğini söyleyen Yıldırım, "Bu operasyonların bitmesi için üç tane şey lazım. Bir, bu katil terör örgütü ne zaman sivilleri, yaşlıları, gençleri gözü kırpmadan öldürmekten vazgeçerse, ne zaman askere, polise, jandarmaya, korucuya silah doğrultup onları şehit etmekten vazgeçerse, ne zaman Anadolu topraklarının her köşesinde Doğusunda, Batısında, Kuzeyinde, Güneyinde vatandaşımız huzur ve güven içerisinde yaşaması ne zaman tam olarak mümkün olursa o zaman bu operasyonlar bitmiş olur. Eğer bu terör örgütü bu boş hayallerin peşinde devam ederse ülkeyi bölme heves ve hayalinden vazgeçmezse operasyonlar da asla ve asla bitmez. Bunun açık-seçik bilinmesi lazım. Çözüm, terör örgütünün milletle devlet arasından defolup gitmesidir. Bu onurlu göreve gelmem için her şeyi İzmir'e borçluyum. İzmir beni belediye başkanı seçmedi demek ki uzağı görüyor İzmirliler. İzmir'e bir teşekkürüm daha var. Ana muhalefet partisi lideri İzmir Başbakan çıkaracak dedi, onu da mahcup etmediniz. Bunun için de teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilgili konuşmasına devam eden Yıldırım, "İzmir'e başkan da lazım dedim, başkanı seçtiniz. Bugün 1 Kasım seçimlerinde önce ne dedim biz Belediye Başkanı'mıza konu İzmir'e hizmet olunca bütün parti beklentilerinden, parti taassubundan kurtulacağız ve İzmir'in konularını el birliğiyle çözeceğiz. Bunun şahidi Büyükşehir Belediye Başkanı'mızdır. Bu yönde çalışmalara başladık. Daha fazlasını yapacağız. Önemli olan siyasetler, sıfatlar gelip geçicidir. Önemli olan bir hoş seda bırakmaktır" dedi.

Genç ve dinamik nüfusun Türkiye’nin en önemli ve en büyük potansiyeli olduğunu söyleyen Binali Yıldırım, "Cenab-ı Hak, herkese bir imkan vermiş. Kimisinde petrol var, kimisinde doğalgaz var. Ama bizde insan var insan. İnsanın olmadığı yerde ne olursa olsun. Venezuela, her taraftan petrol fışkırıyor sersefil. Irak, Suriye, Libya çok zengin doğal kaynakları var ama halkları perişan. Niye? Basiretsiz yöneticiler yüzünden, istikrarsızlık yüzünden. Şartlar ne olursa olsun, birbirimize olan sevgimiz, muhabbetimiz mutlaka devam etmeli, her şeyin önünde olmalı. Hiçbir şey birbirimizi kırıp, dökecek kadar kıymetli değildir" şeklinde konuştu.
Türkiye’nin çok güçlü olduğunu asla küçümsenmeyecek kadar önemli olduğunu vurgulayan Başbakan Binali Yıldırım, "Türkiye büyük bir ülke. Dünyada, Lucien Arkas'a soruyorum. Dünyanın en büyük havalimanını yapan başka ülke var mı? 200 milyon yolcu. 'Ne ihtiyacımız var' diyor bana soruyorlar. Ufka bakacaksın. Ben denizciyim. Şöyle gözünün görebildiği en uzak noktaya kadar bakacaksın" ifadelerini kullandı.


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500