Devlet Bahçeli'den Gazetecilere Sitemli Sözler

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gazetecilerin “kurultayla ilgili mahkeme yolu mu görülüyor” sorusuna sitem yaparak , “Onu da siz takdir edin. Çünkü hakkımızda çok şeyler yazıyorsunuz” ifadelerini kullandı...


Devlet Bahçeli'den Gazetecilere Sitemli Sözler

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gazetecilerin “kurultayla ilgili mahkeme yolu mu görülüyor” sorusuna sitem yaparak , “Onu da siz takdir edin. Çünkü hakkımızda çok şeyler yazıyorsunuz” ifadelerini kullandı.

 

TBMM’deki grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dokunulmazlıkların kaldırılması ile ilgili kabul edilen yasanın henüz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanmamış olmasına ilişkin gelen soruya, “Sayın Cumhurbaşkanı’nın yasama organından gelen konuları imzalamakla ilgili belli bir süresi vardır. Demek ki bugüne kadar bir haftalık süreyi kullanmıştır. Önümüzdeki bir hafta diğer süreyi de değerlendirerek imzalayacağı umudundayım. Çünkü Meclis’ten 376 milletvekilinin desteğiyle dokunulmazlıkların kaldırılmasına yönelik anayasa değişikliği kabul edilmişti. Tersine çevirecek bir irade söz konusu olursa Meclis’in altında veya üstünde bir pazarlık söz konusu olmuş demektir” şeklinde cevapladı.

MHP Genel Başkanlık seçiminin yapılacağı kurultayın 19 Haziran’da yapılacağı ile ilgili gelen sorulara, “Onu da siz takdir edin. Çünkü hakkımızda çok şeyler yazıyorsunuz” dedi. Kurultay gerçekleşirse sorumlular hakkında disiplin işlemi yapıp yapılmayacağı ile ilgili soruları yanıtsız bıraktı.
 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500