Erbakan'ın Son Vasiyeti

Eski Kültür ve turizm Bakanı Namık Kemal Zeybek, katıldığı bir televizyon Programında Erbakan'ın vasiyetini açıkladı.


Erbakan'ın Son Vasiyeti

Eski Kültür ve Turizm Bakanı Namık Kemal Zeybek, katıldığı bir televizyon Programında Erbakan'ın vasiyetini açıkladı.

 

Eski Kültür ve Turizm Bakanlarından Namık Kemal Zeybek eski Başbakanlardan merhum Necmettin Erbakan ile ölümünden bir hafta önce yaptığı görüşmeyi katıldığı bir televizyon programında anlattı.

Milli görüşün efsanevi lideri Erbakan’ı hasta yatağındayken, ölümünden bir hafta önce ziyaret ettiğini söyleyen Zeybek, Erbakan’ın kendisine "Vatan millet tehlikede, vatanı ve milleti Ak Partililer'den kurtarın" dediğini söyledi. Zeybek ayrıca Atatürk'ün "evliya" olduğunu da sözlerine ekledi.

Zeybek, o görüşmede Şevket Kazan'ın da bulunduğunu belirtti.

VATAN MİLLET TEHLİKEDE.

Zeybek, "Erbakan Hoca bunların Türkiye'yi felakete götürdüklerini gördü. Her ay beni çağırırdı. Bizim bir birlikteliğimiz, dostluğumuz vardı. Hapishanede, dil okulunda birlikteydik, bakanlık yaparken o benim başbakanımdı" diye konuştu. 

 

 

Vefatından önce Milli Kurtuluş Partisi adı altında bir çatı parti çalışmaları yaptıklarını anlatan Zeybek, Erbakan'ın kendisini düzenli olarak görüşme yapmaya çağırdığını söyledi.

Zeybek sözlerine şöyle devam etti;

"Vefatından birkaç yıl önce başlattığı ve vefatına kadar devam ettirdiği, asla vazgeçmediği bir projydi bu. Vefatından bir hafta kadar önce ziyaretetmek istedim. Durumunun ağır olduğunu ve ziyaretçi kabul etmediğini söylediler. Ziyaret etmek istediğimi öğrenince hemen beni çağırttı. Şevket Kazan ile beraber gittik. Ak Partililer için, vatan ve millet tehlikede vatanı ve milleti bunlardan kurtarın dedi. Şevket Kazan,hocanın son vasiyeti bu gidiyor hoca dedi.

 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500