PayPal Artık Tükiye'de Kullanılamayacak

Ülkemizde binlerce vatandaşın online alışverişlerde kullandığı güvenilir ödeme yöntemi olan PayPal’dan birçok kişiyi üzecek haber yayınlandı. PayPal artık Türkiye müşterilerine hizmet vermeyecek…


PayPal Artık Tükiye'de Kullanılamayacak

Ülkemizde binlerce vatandaşın online alışverişlerde kullandığı güvenilir ödeme yöntemi olan PayPal’dan birçok kişiyi üzecek haber yayınlandı. PayPal artık Türkiye müşterilerine hizmet vermeyecek.

 

Online alışverişlerde en güvenli ödeme yöntemi olan dünyada milyonlarca kullanıcısının bulunduğu ve birçok internet sitesinde internet üzerinde kredi kartı bilgilerini kullanmadan güvenli alışveriş yapmak üzere kullananılan PayPal artık Türkiye’de hizmet vermeyecek. Ülkemizde binlerce internet müşterisinin yıllardır severek ve güvenerek kullandığı PayPal resmi internet sitesi üzerinden duyurduğu haberle kullanıcılarını üzdü. PayPal şirketinin resmi internet sitesi üzerinde yaptığı duyuruda BDDK lisansı alamayan şirket Türkiye’deki hizmetini durdurma kararı aldı. Ancak önümüzdeki günlerde gerekli izinleri alabilmek  için çalışmalarına devam edeceğini bildiren PayPal şirketi, 6 Haziran 2016 tarihinden itibaren internet üzerinden para gönderme ve alma işlemlerini yapamayacağını açıkladı. Şirket tarafından yapılan açıklamada; 

Türkiye’deki Müşterilerimiz İçin Önemli Bilgilendirme


PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.

6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır. Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.

Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız.

Müşterilerimiz bilgi sayfasını ziyaret ederek bu sürecin kendilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin detaylı bilgi alabilirler.

PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal’a vermiş olduğunuz destek Türkiye’deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.

Gelecekte Türkiye’deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.” ifadeleri kullanıldı.

PayPal hesabında bakiyesi bulunan müşterileri hesaplarına giriş yaparak Türkiye'deki banka hesaplarına çekebileceklerini bildirek PayPal, gerekli izinleri almak için çalışmalarının devam edeceğini, gelişmeleri müşterilerinin mail hasaplarına göndererek bildireceklerini duyurdu.

 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500