Bir Çocuk İstismarı İddiası da Antalya'dan

Antalya'da Muratpaşa İlçesindeki İstiklal İlkokulu öğrencisi 9 yaşındaki kız öğrenci S.A.'ya cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla servis şoförü E.U. tutuklandı...


Bir Çocuk İstismarı İddiası da Antalya'dan

Antalya'da Muratpaşa İlçesindeki İstiklal İlkokulu öğrencisi 9 yaşındaki kız öğrenci S.A.'ya cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla servis şoförü E.U. tutuklandı. 


Geçtiğimiz Nisan ayında S.A’nın annesi kızı okuldan birkaç kez geç gelince şüphelendi. 

Minik kızın, servis şoförünün E.U.'nun kendisini taciz ettiğini söylemesi üzerine anne  E.A.U., polis merkezine giderek şikayetçi oldu. Servis şoförünün işine okul yönetimi tarafınsan son verilirken, İl Milli Eğitim Müdürlüğü de olay hakkında soruşturma başlattı. Küçük yaştaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla mahkemeye sevk edilen E.U. tutuklandı. Diğer öğrenciler ve velileri yaşanan taciz olayını kendilerine gelen tanık olmaları yönündeki tebligatla öğrendi. 

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Tevke, "Amacımız bu türlü ahlaksızlığı sona erdirmek. Gerekeni yapıyoruz. Çocuklarımızı kimse istismar edemez" dedi.

Aynı servisle okula giden bir öğrencinin halası,  "7 yaşındaki yeğenimi de tanık olarak mahkemeye çıkaracaklar. O servisten en son inen yeğenim olsaydı, belki aynı şeyle karşılaşacaktı" diye konuştu.

Çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen E.U'nun yakınları ise olayın iftira olduğunu öne sürdü. E.U.'nun herkes tarafından sevilen biri olduğunu belirten yakınları, "Böyle bir şey yapacağına ihtimal vermiyoruz. Konu önce sulh ceza hakimliğinde görüldü ve takipsizlik kararı çıktı. Fakat daha sonra ailenin iddiaları ile konu 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ne taşındı ve E.U. tutuklandı. İlk duruşmada tahliye olmasını bekliyoruz" dediler.


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500