65.Hükümet 315 Güvenoyu Alarak Kuruldu

Geçtiğimiz hafta Ak Parti Genel Başkanı seçilen Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı’ndan hükümeti kurma yetkisi almıştı. Başbakan Binali Yıldırım’ın başkanlığında kurulan 65. Hükümet TBMM’den 315 oyla güvenoyu aldı...


65.Hükümet 315 Güvenoyu Alarak Kuruldu

Geçtiğimiz hafta Ak Parti Genel Başkanı seçilen Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı’ndan hükümeti kurma yetkisi almıştı. Başbakan Binali Yıldırım’ın başkanlığında kurulan 65. Hükümet TBMM’den 315 oyla güvenoyu aldı.

 

 

TBMM’de yapılan oylamayla 315 güvenoyu alan Başbakan Binali Yıldırım yaptığı teşekkür konuşmasında, "Seçimlerde ne kadar oy alırsak alalım bu çatı altında güvenoyu aldıktan sonra artık herkesin, 79 milyonun hükümetiyiz. Güzel ülkemiz Türkiye'miz 65'inci hükümet döneminde çok daha güzel hizmetleri, geçmiş dönemde yapılan hizmetlere ilave ederek, Mustafa Kemal Atatürk'ün 2023 hedeflerine doğru emin adımlarla yürüyecektir" ifadelerini kullandı.

İzmir milletvekili seçilerek meclise giren Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında kurulan 65. Hükümet bugün yapılan güvenoyu oylaması için TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanı İsmail Kahraman Başkanlığında toplandı. Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılan güven oylamasında 138 ret oyuna karşılık 315 oyla güvenoyu alarak 65.Hükümet resmen kurulmuş oldu. Yapılan oylamaya toplam 453 milletvekili katıldı.

Oylamanın ardından 64.Hükümetin Başbakanı Ahmet Davutoğlu’na yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederek 65. Hükümetle demokrasinin daha ileri taşınacağını 79 milyon vatandaşın hükümeti olduğunu söyleyen Binali Yıldırım, "Yüce Meclis'imizin hükümetimize gösterdiği güven için hepinize teşekkür ediyorum. Şükranlarımı sunuyorum. 65'inci Cumhuriyet Hükümeti'miz hayırlı olsun. Bu vesileyle görevi devraldığım 64'üncü Hükümet'in Başbakanı ve Bakanlar Kurulu üyelerine de Sayın Davutoğlu ve arkadaşlarına yaptıkları hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Eleştiriler, uyarılar, öneriler bizim için yol göstericidir. Daha güzel kararlar, daha doğru işler yapmamız için mutlaka yardımcı olacaktır. AK Parti hükümetleri olarak bizim bir özelliğimiz var. Seçimlerde ne kadar oy alırsak alalım bu çatı altında güvenoyu aldıktan sonra artık herkesin, 79 milyonun hükümetiyiz. Güzel ülkemiz Türkiye'miz 65'inci hükümet döneminde çok daha güzel hizmetleri, geçmiş dönemde yapılan hizmetlere ilave ederek, Mustafa Kemal Atatürk'ün 2023 hedeflerine doğru emin adımlarla yürüyecektir. Demokrasimizi daha da ileri düzeye taşıyacağız. İnsan hak ve hürriyetlerini çok daha geliştireceğiz. Milletimizin birliği, beraberliği kardeşliğinin daim olması için gece gündüz demeden çalışacağız. Milletimizin barışı, huzuru için hayatını seve seve veren şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum" şeklide teşekkür konuşmasını tamamladı.


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500