Rusya Türkiye ile Barışmak İstiyor

Kasım ayında Rusya’ya ait SU-24 savaş uçağının Türk hava sahasını ihlal etmesinden dolayı Türk jetleri tarafından düşürülmesi ile ilgili Rusya Devlet Başkanı Putin önemli açıklamalarda bulundu...


Rusya Türkiye ile Barışmak İstiyor

Kasım ayında Rusya’ya ait SU-24 savaş uçağının Türk hava sahasını ihlal etmesinden dolayı Türk jetleri tarafından düşürülmesi ile ilgili Rusya Devlet Başkanı Putin önemli açıklamalarda bulundu.

 

Türk jetleri tarafından düşürülen Rus uçağı SU-24 ile ilgili kendisine sorulan bir soruyu yanıtlayan Rusya Devlet Başkanı Putin, "Biz özür duymadık. Ayrıca hasarın tazmin edilmesi ile ilgili bir hazırlık da görmedik. İlişkilerin yeniden düzeltilmesi arzusunu duyduk. Biz de ilişkilerin düzelmesini istiyoruz. Onları bozan biz değiliz. Biz, Türkiye-Rusya arasındaki partnerlik ve dostluk ilişkilerini görülmemiş düzeye getirmek için her şeyi yaptık. Türk-Rus halkları arasında dostluk çok yüksek seviyelere ulaşmıştır. Biz buna çok değer verdik. Neden bu yapıldı, hala aklım almıyor." ifadelerini kullandı.

Türkiye ile ilişkilerini düzeltmek istediğini belirten Putin, bunun içinde Türkiye’nin açıklamalar yapmanın dışında somut adımlar atması gerektiğinin altını çizdi. Son olarak, “Biz Türkiye tarafı ile değişik kanalarda iletişim halindeyiz. Onlar bizim vereceğimiz cevabı biliyorlar. Biz bazı somut adımlar bekliyoruz. Henüz bunlar yok" ifadelerini kullandı.

 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500