Cumhurbaşkanı ve Başbakan Diyarbakır'da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, 16 kişinin terör saldırısı sonucunda hayatını kaybettiği tanışık köyünü ziyaret ettiler. Hayatını kaybeden köylülerin ailelerine başsağlığı ziyaretinde bulundular…


Cumhurbaşkanı ve Başbakan Diyarbakır'da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, 16 kişinin terör saldırısı sonucunda hayatını kaybettiği tanışık köyünü ziyaret ettiler. Hayatını kaybeden köylülerin ailelerine başsağlığı ziyaretinde bulundular.

 

Helikopterle Tanışık köyüne giden Cumhurbaşkanı ve Başbakan’a 7 helikopterle korumaları eşlik etti.

Devletin zirvesinden önemli isimlerinin yer aldığı grupta Cumhurbaşkanı’nın eşi Emine Erdoğan, Başbakan’ın eşi Semiha Yıldırım, İçişleri Bakanı Efkan Ala, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Mehdi Eker ve Çiğdem Karaaslan, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan yer aldılar. Diyarbakır’da bulunan toplam 116 projenin toplu açılışına katılan liderler daha sonra PKK tarafından 15 ton patlayıcı ile 16 köylünün hayatını kaybetmesine neden olduğu Tanışık köyüne taziyeye gittiler. Tanışık köyüne helikopterle giden Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın helikopterine 7 helikopterle koruma ve beraberindekiler eşlik etti. Cumhurbaşkanı’nın helikopterinin köy meydanına ineceği esnada havaya fırlatılan aydınlatma fişekleri dikkat çekti. Olası bir füze saldırısına karşı ısı güdümlü füzeleri yanıltmak için atıldığı öğrenildi.

Helikopterden inen Cumhurbaşkanı ve Başbakan, Cumhurbaşkanlığı forsunun bulunduğu makam aracı ile Tanışık köyünde bulunan Yas evinin erkekler bölümüne  yanındaki bakanlarla birlikte gittiler. Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Bakanların eşleri ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan kadınlar için ayrılan bölüme geçtiler. Yas evinde köylüler selamlaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan yarım saat kadar oturup köylülerle sohbet ettikten sonra Yas evinde Kur’an’ı Kerim tilaveti okundu. Daha sonra Cumhurbaşkanı, Başbakan ve yanlarındaki Bakanlar yas evinden ayrılarak hayatını kaybeden 16 köylünün defnedileceği mezarlığı ziyaret ettiler. Cumhurbaşkanı Erdoğan mezarlığa giderken patlamada hayatını kaybeden köylülerden birinin çocuğunu yanından ayırmadığı dikkatleri çekti.

 

 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500