''O armaları Taşımaları Doğru Değil''

IŞİD karşıtı uluslararası koalisyondaki Amerikan askerlerinin üniformalarının üzerinde YPG arması olduğunu gösteren fotoğrafın basına yansıması üzerine,Koalisyonun sözcüsü Amerikalı komutan Steve Warren, bir açıklama yaptı...


''O armaları Taşımaları Doğru Değil''

IŞİD karşıtı uluslararası koalisyondaki Amerikan askerlerinin üniformalarının üzerinde YPG arması olduğunu gösteren fotoğrafın basına yansıması üzerine,Koalisyonun sözcüsü Amerikalı komutan Steve Warren, bir açıklama yaptı.

 

ABD’nin liderliğindeki IŞİD karşıtı uluslararası koalisyondaki Amerikan askerlerinin üniformalarının üzerinde YPG arması taşıması ve Türkiye’nin buna sert tepki göstermesi üzerine Koalisyonun sözcüsü Amerikalı komutan Steve Warren, bir açıklama yaptı. Warren yaptığı açıklamada “o askerlerin YPG armalarını taşımaları yetkileri dahilinde değil ve uygunsuz. Düzeltmek için gerekli adımlar atıldı. Bölgedeki askeri ortaklarımız ve müttefiklerimizle bunun için iletişime geçtik.” dedi.

Bağdat’tan video konferans yoluyla Pentagon’daki gazetecilerin sorularını yanıtlayan Warren,

Terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı YPG’nin, Rakka’nın IŞİD’den geri alınması için başlattığı harekatta, Amerikan askerlerinin üzerinde YPG arması bulunan üniformalarla yer aldığını gösteren fotoğrafın sorulması üzerine, YPG armalı üniforma giyen Amerikan askerlerinin fotoğraflarının gerçek olduğunu belirten Warren, bu tür simgelerin ABD ordu yönetmeliğine aykırı olduğunu ifade etti.

“YPG armalarını takmaları yetkileri dahilinde değil ve uygunsuz. Durumun düzeltilmesi için gerekli adımlar atıldı. Bölgedeki askeri ortaklarımız ve müttefiklerimizle bunun için iletişime geçtik.”

 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500