Kız Kardeşine Tecavüz Eden İmam

Erzurum'da kız kardeşleri H.B.'ye tecavüz ettikleri iddiasıyla 2 buçuk yıl önce tutuklanıp,7 ay tutukluluğun ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan imam A.B. iler erkek kardeşi M.B.'nin Erzurum 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki yargılamalarına devam edildi


Kız Kardeşine Tecavüz Eden İmam

Erzurum'da kız kardeşleri H.B.'ye tecavüz ettikleri iddiasıyla 2 buçuk yıl önce tutuklanıp,7 ay tutukluluğun ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan imam A.B. iler erkek kardeşi M.B.'nin Erzurum 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki yargılamalarına devam edildi. Mahkeme heyetine mütaalasını sunan savcı, sanıkların cezalandırılmasını talep etti.

Yakutiye ilçesinde, 17 Kasım 2013 tarihinde polise başvuran 23 yaşındaki H.B., iki ağabeyinin kendisine tecavüz ettiğini, Kars'ın bir köyünde imamlık yapan ağabeyi A.B.'den hamile kalıp, Ankara'da kürtaj olduğunu iddia etti.

Anne ve babalarının vefatından sonra, ağabeyi M.B.'nin şiddetine uğradığı için bir dönem Kadın Sığınma Evi'nde kaldığını anlatan H.B., sığınma evindeyken hastanede tanıştığı E.P. ve sığınma evinde tanıştığı N.U. adlı kadının yönlendirmesiyle N.Ç.'nin tecavüzüne uğradığını söyledi.

H.B.'nin ifadeleri doğrultusunda iki ağabeyi, 43 yaşındaki N.Ç., 56 yaşındaki E.P. ve 35 yaşındaki N.U. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Mağdure H.B.’nin iki ağabeyi sorgulamalarında kız kardeşleriyle ilişkiye girdiklerini kabul ederlerken, zor kullanma durumunun olmadığını iddia ettiler. Diğer zanlılar E.P. ve N.Ç. ise H.B. ile para karşılığında birlikte olduklarını öne sürdüler.

Erzurum 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davada E.P. ve N.Ç. ilk duruşmada tahliye edilirken, İki ağabey 7 ay tutukluluğun ardından, adli kontrol şartıyla salıverildi. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın başlattığı idari soruşturma kapsamında imamlık yapan A.B. görevden alındı. Takip eden tüm duruşmalarda ilk ifadelerinin aksine suçlamaları kabul etmeyen iki ağabey, kız kardeşleri H.B.'nin kendilerine iftira attığını iddia ettiler. Kadın sığınma yaşayan H.B. de mahkemeye gönderdiği mektupta ağabeylerine iftira attığını yazdı.

Savcı sunduğu mütalaasında H.B.'nin bu ifade değişikliğine yargılama sırasında diğer kardeş R.A.'nın sebep olduğunu, A.B.'nin iddianamedeki gibi 13 yıldan 22.5 yıla kadar, diğer ağabeyi M.B.'nin ise 10.5 yıldan 18 yıla kadar hapis cezası verilmesini talep etti. Ayrıca savcı, aynı kapsamda yargılanıp ilk celsede tahliye edilen E.P. ve N.Ç.'nin 10 yıla kadar, onlara yardım eden kadın N.U.'nun ise 5 yıla kadar hapis cezasına mahkum edilmesini talep etti.

KIZ KARDEŞE DE SUÇ DUYURUSU

Tüm sanıkların hükümle birlikte tutuklanmasını talep eden savcı ayrıca diğer kız kardeş R.A. hakkında  'yalan tanıklık, yargı görevini yapanları etkilemekten suç duyurusunda bulunulmasına karar verilmesini mütalaa etti.

Sanıkların mütaala hakkında savunmalarını hazırlamaları için bir sonraki duruşma 29 Eylül tarihine ertelendi.


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500