WHATSAPP'TA GOLD TUZAĞI

Dijital dolandırıcılar WhatsApp üzerinden kullanıcıları çeşitli yöntemlerle tuzak kurarak banka hesaplarını boşaltıyor. Dolandırıcılar son yöntemde ise Whatsapp Gold Versiyon’u kullanıyor...


WHATSAPP'TA GOLD TUZAĞI

Dijital dolandırıcılar WhatsApp üzerinden kullanıcıları çeşitli yöntemlerle tuzak kurarak banka hesaplarını boşaltıyor. Dolandırıcılar son yöntemde ise Whatsapp Gold Versiyon’u kullanıyor.

 

Whatsapp kullanıcıları aman dikkat. Dijital dolandırıcılar akıllı telefonların en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp üzerinden kullanıcıları çeşitli yöntemlerle tuzak kurarak banka hesaplarını boşaltıyor. Dolandırıcılar son yöntemde ise Whatsapp Gold Versiyon’u kullanıyor.

Dolandırıcılar önceWhatsApp üzerinden WhatsApp Gold versiyona geçiş yapılarak uygulamanın çok daha avantajlı bir şekilde kullanılabileceği belirten bu mesaj yolluyor. Bu mesajın içindeki linkler tıklandığında inen bir uygulamayla akıllı telefon tamamen savunmasız hale düşüyor.

Akıllı telefonlara veya bilgisayarlara kurulan bu çeşit  uygulamalar sayesinde kullanıcının kişisel bilgilerinin, yaptığı online alışverişlerde kullandığı  kredi kartları bilgilerinin alınması mümkün olurken kullanıcı için büyük bir mağduriyet durumu söz konusu oluyor.
Son dönemlerde çok sık karşılaşılmaya başlayan bu tarz WhatsApp mesajlarına karşı uzmanlar uyarıyor. Bu tür mesajlara kesinlikle itibar edilmemesi, gelen mesajlardaki linklerin kesinlikle tıklanmaması, bu mesajlarla her hangi bir uygulama indirme işlemi yapılmaması, gelen mesajı silinerek yollayanın engellenmesi dolandırıcıların kurbanı olmamak için yapılması gerekenler.

 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500