Evlilik Programlarının Bilinmeyen Sırları

Geçtiğimiz günlerde evlilik programına katılıp ekranların fenomeni haline gelen daha sonra programdan kovulan Doğukan Özkan evlilik programlarının arka planında kimsenin bilmediği sırları açıkladı...


Evlilik Programlarının Bilinmeyen Sırları

Geçtiğimiz günlerde evlilik programına katılıp ekranların fenomeni haline gelen daha sonra programdan kovulan Doğukan Özkan evlilik programlarının arka planında kimsenin bilmediği sırları açıkladı.

 

Katıldığı evlilik programından formata uygun hareketlerde bulunmaması ve uyarılara rağmen devam etmesi gerekçesiyle kovulan Doğukan Özkan, ekran başında izleyen milyonlarca seyirciyi hayrete düşürecek itiraflarda bulundu.

Programa katılan adayların dışarıda buluşup çeşitli entrikalarına şahit olduğunu hatta içlerinde hamile kalan gelin adayını bile gördüğünü, dışarıda rahatlıkla kaçamak yaptıklarını anlatan Doğukan Özkan, “Ama halk tabi bu programları pür dikkat izlediği için, tanıdığı için adaylardan birini dışarıda gördüklerinde fotoğrafını çekip direk kanala gönderiyorlar. Kanal da bunu yakalarsa tabii ki deşifre edip sizi rezil ediyor” dedi.

İzleyicilerin ekranda gördüklerinin dışında arka planda bambaşka şeyler olduğuna dikkat çeken Özkan, erkeklerin “askeriyede” gibi birbiriyle dost olduğunu ama araya kadın girdiğinde kavga ve dövüşlere şahit olduğunu söyleyen Özkan, “Talibini aldatan da oluyor. Çok örnek verebiliriz. Talibini alıyor çaya götürüyor o sıra başka bir talibiyle mesajlaşıyor öbür gün programda olaylar çıkıyor. Hakikaten de aldatmanın da alası oluyor. Bazen yayının kesildiği de oluyor kavgalardan. Mesela bir konuşmanın yarısından fazlası argo konuşmalar yüzünden sansürleniyor. Kuralları dinlemeden birbirleriyle tartışıyorlar kavga ediyorlar” ifadelerini kullandı

İzleyicilerin en çok “orada olanlar gerçek mi’? Oyun mu oynuyorlar?” sorularını merak ettiğini söyledi. Evlilik programında olan her şeyin gerçek olduğunu kesinlikle senaristlerin yazmadığını, zaten programa katılan kişiler kendi kendilerine rol yaptıklarından buna gerek kalmadığını söyleyen Özkan, “Gündeme gelmeye çalışıyorlar. Amaçları evlilik değil. Reklamda, dizide göründüğünüz kadardan daha çok görünüyorsunuz. İnsanlar bunu kullanıyorlar. Ne yapmam gerekiyor? En basiti evlilik programına çıkmak. Damat ya da gelin adayı olanlar yüzünden program kötüleniyor. İnsanlar bir hayalle hevesle geliyor. Baya hayal kırıklığına uğrayıp geri gidiyorlar. Diğer deyişle de kullanılıyorlar diyebiliriz. Evlenmek isteyenler zaten bir elin 5 parmağını geçmez” şeklinde konuştu.

Evlilik programına katılanların masrafları nasıl karşılandığı konusuna açıklık getiren Doğukan Özkan, programa katılan adaylara “harçlık” diye tabir ettikleri ihtiyaçları için haftalık ödeme yapıldığını söyledi. Ancak miktarının ne kadar olduğunu açıklamadı. Şehir dışından gelen adayların konaklaması için 5 yıldızlı otele yerleştirildiğini ve bütün masraflarının program tarafından karşılandığını ayrıca evlilik programlarında sunucuların en az 1 milyon TL aylık maaş aldığını iddia etti. Sözlerine devam eden fenomen damat Doğukan Özkan, “Programlara şu an için güvenilirlik sarsıldı. Zaten günde 10 erkek geliyorsa 1 kadın geliyor. Rol yapanlar, genel olarak bir oyun dönüyor. Ben mesela konuşkan olduğumda ekranlarda daha çok görünüyordum. Pasif olanlar daha çok arka planda duruyor. Ne kadar reyting yaparsa kanal o kadar tutuyor, o kadar da talip geldi” ifadelerini kullandı.

 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500