Amerikalı Hacker'in Davası Başladı

Hollywood yıldızlarının online hesaplarını hack’leyen 36 yaşındaki Collins, davanın savcısıyla anlaşarak suçunu kabul ettiği için yasa gereği ceza indiriminden yararlanacak...


Amerikalı Hacker'in Davası Başladı

Hollywood yıldızlarının online hesaplarını hack’leyen 36 yaşındaki Collins, davanın savcısıyla anlaşarak suçunu kabul ettiği için yasa gereği ceza indiriminden yararlanacak.

 

Pek çok Hollywood yıldızının iCloud ve Gmail hesaplarını hack’leyerek özel fotoğraf ve videolarını internet ortamında yayınlayan ABD’li hacker Ryan Collins’in davasına başlandı. Geçtiğimiz Salı günü Pensilvanya Eyaletindeki Harrisburg Federal Mahkemesinde gerçekleştirilen ilk duruşmada Collins, Jennifer Lawrence, Kirsten Dunst, Rihanna, Kim Kardashian ve Kate Upton gibi çok sayıda ünlü ismin “korunan bilgisayarlara bilgi sızdırmak maksadıyla yetkisiz giriş yapmak” suçlamasını kabul etti. 

Geçtiğimiz Mart ayında mahkemeye sunulan itirafnamede  hiçbir ünlünün adı geçmiyordu. 2012-2014 yılları arasında 100 üzerinde kişiye ait 50 iCloud ve 72 Gmail hesabını hack’leyen 36 yaşındaki Collins, savcıyla anlaşarak suçunu kabul ettiği için yasa gereği ceza indiriminden faydalanacak. Davada hükmün ne zaman verileceğine dair ise net bir bilgi yok.

 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500